Kilkakrotnie czy kilkukrotnie?

Mówiłem tak, patrząc w oczy zmęczonego policjanta, który nawet nie udawał, że mi wierzy, tak jak ja nie Dow Jones Industrial Average zatrzymany w zakresie udawałem, że mówię prawdę. Tę wersję powtórzyłem jeszcze kilkukrotnie i wreszcie pozwolono mi odejść.

Wszech czasów czy wszechczasów? O poprawnej formie

Oferujemy także wyszukiwanie haseł innych niż kilkakrotnie w bardzo rozbudowanej bazie definicji i zasad ortograficznych, jak również sprawdzanie pisowni i wyszukiwanie błędów ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych we wklejonym tekście – wszystko to bezpłatnie i natychmiastowo. Obie formy są poprawne i można je stosować wymiennie. Greenback Wyższe niż optymizm słabnie Prosiłam Cię kilkakrotnie żebyś zrobił porządek w garażu, a Ty ciągle nie znalazłeś na to czasu.Otworzył drzwi dopiero wtedy, gdy kilkukrotnie nacisnęłam dzwonek.Martyna dla pewności powtórzyła kilkakrotnie test ciążowy, jednak wynik za każdym razem był identyczny.Pies kilkukrotnie zaszczekał, co znaczyło, że za drzwiami mógł stać ktoś obcy.

Skuteczne strategie nauki języka obcego dla dorosłych

Formy kilkakrotnie i kilkukrotnie są poprawne i oznaczają powtarzalność danej sytuacji. Przygotowaliśmy dla Was kilka przykładów użycia tych słów w zdaniach. Dziś mamy na tapecie temat, który co jakiś czas przewija się wśród miłośników języka polskiego. Poznajcie odpowiedź na to pytanie w naszym artykule. Już kilkakrotnie starałem się o to pozwolenie, ale wciąż nie udało mi się go uzyskać.

  1. Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
  2. Już kilkakrotnie starałem się o to pozwolenie, ale wciąż nie udało mi się go uzyskać.
  3. Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
  4. Dziś mamy na tapecie temat, który co jakiś czas przewija się wśród miłośników języka polskiego.

Kilkakrotnie czy kilkukrotnie

Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe! Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny. Nasza redakcja przygotowała kompleksowe opracowanie zagadnienia kilkakrotnie czy kilka krotnie, aby w klarowny sposób rozstrzygnąć czy pisownia kilkakrotnie jest poprawna, a także jaka jest kilkakrotnie zasada pisowni. Dzięki lekturze JakSięPisze – naszego słownika internetowego Oferta w USD przed kluczowymi danymi PCE poprawnej pisowni dowiesz się między innymi jak prezentuje się pełna kilkakrotnie definicja oraz czy użyty przez Ciebie zapis nie posiada błędów ortograficznych. Gdyby zawarte na naszej stronie wyjaśnienia dla pary kilkakrotnie czy kilka krotnie okazały się niewystarczające, przypominamy o możliwości zadawania pytań do naszych ekspertów – w tym celu polecamy skorzystać z sekcji komentarzy, która zawarta jest pod niniejszym artykułem.

Wziąć czy wziąść? Wyjaśniamy, która forma jest poprawna

Uchwycił pazurami pionową ścianę korytarza i zaczął się wspinać. Kopnął kilkukrotnie, próbując uwolnić się z uścisku. Nie udało mu się strącić prześladowcy, więc skupił się na podążaniu w górę tunelu.

Słownik języka polskiego PWN*

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Selling Globally
Shop securely thanks to Bayer Protection

100% Verified Products Best In Quality

Over 10,000 watches sold every month

Offered in the country of usage

© megalithco.com 2021 all rights reserved

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share